Dr Jerzy Majka z Rzeszowa współpracuje z „PN”

Dr Jerzy Majka z Rzeszowa współpracuje z „PN”

Miło nam poinformować, że pan dr Jerzy Majka, do niedawna kustosz Muzeum Historii Miasta Rzeszowa (w tej chwili emerytowany), autor monografii „Garnizon Rzeszów 1918-1939” (Libra, 2005), jest kolejnym badaczem, który dołączył do naszego projektu. Był m.in. jednym z referentów wiosennej sesji inauguracyjnej naszego przedsięwzięcia w tarnowskim Ratuszu i uczestnikiem pierwszej z cyklu debat naukowych, towarzyszących realizacji projektu „Pierwsi Niepodlegli”.

Do zadań badaczy uczestniczących w realizacji tego projektu, poza czynnym uczestnictwem w sesjach i debatach naukowych z innymi naukowcami z terenu Polski południowo-wschodniej, należy m.in. wybór postaci historycznych, które przypominane będą podczas realizacji działań projektowych, pomoc w wyszukaniu fotogramów, opracowanie biogramów oraz przygotowanie przekrojowego tekstu na temat przebiegu zrywu z roku 1918 w swoim mieście i okolicy, wraz z odpowiednim kalendarium zdarzeń. Artykuł umieszczony zostanie w planowanej publikacji, będącej owocem i podsumowaniem segmentu badawczego projektu.

Badacze uczestniczący w projekcie wezmą też udział w nagraniach do modułów filmowych cyklu (realizacja audiowizualnych spotów informacyjnych o poszczególnych postaciach- tytułowych Pierwszych Niepodległych oraz pełnometrażowego filmu dokumentalnego).

Comments are closed.
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Youtube