Dołącza kustosz Janusz T. Nowak

Dołącza kustosz Janusz T. Nowak

Miło nam poinformować, że kustosz Muzeum Historycznego Miasta Krakowa pan Janusz T. Nowak, autor monografii „Wieża Wolności 1918” (Kraków, MHK, 2008)  jest kolejnym badaczem, który dołączył do naszego projektu. Był m.in. jednym z referentów wiosennej sesji inauguracyjnej naszego przedsięwzięcia w tarnowskim Ratuszu i uczestnikiem pierwszej z cyklu debat naukowych, towarzyszących realizacji projektu „Pierwsi Niepodlegli”.

Do zadań badaczy uczestniczących w realizacji tego projektu, poza czynnym uczestnictwem w sesjach i debatach naukowych z innymi lokalnymi historykami z terenu Polski południowo-wschodniej, należy m.in. wybór postaci historycznych, które przypominane będą  podczas realizacji działań projektowych, pomoc w wyszukaniu fotogramów, opracowanie biogramów oraz przygotowanie przekrojowego tekstu na temat przebiegu zrywu z roku 1918 w swoim mieście i okolicy, wraz z odpowiednim kalendarium zdarzeń.  Artykuł umieszczony zostanie w planowanej publikacji, będącej owocem i podsumowaniem segmentu badawczego projektu.

Badacze uczestniczący w projekcie wezmą też udział w nagraniach do modułów filmowych cyklu (realizacja audiowizualnych spotów informacyjnych o poszczególnych postaciach- tytułowych Pierwszych Niepodległych oraz pełnometrażowego filmu dokumentalnego).

 

 

 

Comments are closed.
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Youtube