Michał Siwiec- Cielebon w gronie naszych konsultantów

Michał Siwiec- Cielebon w gronie naszych konsultantów

Miło nam poinformować, że pan Michał Siwiec- Cielebon, wadowicki  pasjonat historii – regionalista i społecznik, autor wielu publikacji dotyczących ubiegłowiecznej historii ziemi wadowickiej,  szczególnie tej militarnej,  jest kolejnym badaczem, który dołączył do realizatorów naszego projektu. Był m.in. jednym z referentów wiosennej sesji inauguracyjnej naszego przedsięwzięcia w tarnowskim Ratuszu i uczestnikiem pierwszej z cyklu debat naukowych, towarzyszących realizacji projektu „Pierwsi Niepodlegli”.

Do zadań badaczy uczestniczących w realizacji tego projektu, poza czynnym uczestnictwem w sesjach i debatach naukowych z innymi lokalnymi badaczami z terenu Polski południowo-wschodniej, należy m.in. wybór postaci historycznych, które przypominane będą podczas realizacji działań projektowych. Nasi konsultanci deklarują pomoc w wyszukaniu ich fotogramów, opracowanie biogramów oraz przygotowanie przekrojowego tekstu na temat przebiegu wyzwoleńczego zrywu z roku 1918 w swoim mieście i okolicy, wraz z odpowiednim kalendarium zdarzeń. Artykuł umieszczony zostanie w planowanej publikacji, będącej owocem i podsumowaniem segmentu badawczego projektu.

Badacze uczestniczący w projekcie wezmą też udział w nagraniach do modułów filmowych cyklu (realizacja audiowizualnych spotów informacyjnych o poszczególnych postaciach- tytułowych Pierwszych Niepodległych oraz pełnometrażowego filmu dokumentalnego).

Comments are closed.
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Youtube