Lesław Dall dołączył do grona naszych konsultantów

Lesław Dall dołączył do grona naszych konsultantów

Miło nam poinformować, że pan Lesław Dall, zakopiański  historyk – regionalista i społecznik, autor wielu publikacji dotyczących ubiegłowiecznej historii  Zakopanego i  Podhala,  jest kolejnym badaczem, który dołączył do naszego projektu. Był m.in. jednym z referentów wiosennej sesji inauguracyjnej naszego przedsięwzięcia w tarnowskim Ratuszu i uczestnikiem pierwszej z cyklu debat naukowych, towarzyszących realizacji projektu „Pierwsi Niepodlegli”.

Do zadań badaczy uczestniczących w realizacji tego projektu, poza czynnym uczestnictwem w sesjach i debatach naukowych z innymi lokalnymi historykami z terenu Polski południowo-wschodniej, należy m.in. wybór postaci historycznych, które przypominane będą podczas realizacji działań projektowych, pomoc w wyszukaniu fotogramów, opracowanie biogramów oraz przygotowanie przekrojowego tekstu na temat przebiegu zrywu z roku 1918 w swoim mieście i okolicy, wraz z odpowiednim kalendarium zdarzeń. Artykuł umieszczony zostanie w planowanej publikacji, będącej owocem i podsumowaniem segmentu badawczego projektu.

Badacze uczestniczący w projekcie wezmą też udział w nagraniach do modułów filmowych cyklu (realizacja audiowizualnych spotów informacyjnych o poszczególnych postaciach- tytułowych Pierwszych Niepodległych oraz pełnometrażowego filmu dokumentalnego).

Lesław Dall – historyk, regionalista, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wieloletni nauczyciel historii w zakopiańskich szkołach. W latach 2006-2013 kierownik Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem oddział Muzeum Narodowego w Krakowie. W latach 1965-1989 działał w Związku Harcerstwa Polskiego. Od 1995 roku prezes Stowarzyszenia – Muzeum Harcerskie im. Olgi i Andrzeja Małkowskich w Zakopanem.

Comments are closed.
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Youtube