Ruszyła kampania społeczna „Pierwsi Niepodlegli”

Ruszyła kampania społeczna „Pierwsi Niepodlegli”

Wystartowała kampania społeczna „Pierwsi Niepodlegli”, która jest jednym z fragmentów wieloaspektowego projektu badawczo-edukacyjno-filmowego po tym samym tytułem. Celem kampanii jest ukazanie wizerunków i biogramów stu bohaterów pierwszych godzin niepodległości  odzyskanej przed wiekiem w Małopolsce, na Podkarpaciu i na Śląsku Cieszyńskim.  Przez najbliższy rok na terenie wielu miast Polski południowo-wschodniej systematycznie dystrybuowane będą plakaty i specjalne  karty pocztowe, przypominające sylwetki osób niezwykle zasłużonych dla niepodległej Rzeczpospolitej, ale jednocześnie prawie w ogóle dziś nieznanych lub zapomnianych.

Kampanii towarzyszy cykl krótkich prezentacji audiowizualnych, z którymi od kilkunastu dni można zapoznawać się w internecie (na stronie internetowej projektu oraz jego profilach w portalach społecznościowych, a niebawem także na stronach  mediów- partnerów przedsięwzięcia).  Te same kanały medialne posłużą także promocji dłuższych filmów dokumentalnych o  „Pierwszych Niepodległych”.

Plakaty ukazujące kolejne postaci  eksponowane będą w instytucjach kultury, szkołach, urzędach. Ich część trafi także do osób prywatnych. Będą bowiem dystrybuowane przy okazji systematycznie przez rok wzbogacanej kolekcji kart pocztowych.  W każdym z miast-uczestników projektu będzie tylko jeden punkt dystrybucyjny tych druków, a seria kart i plakatów pomyślana jest jako seria ściśle limitowana, choć dostępna całkowicie bezpłatnie. Jeśli zatem ktoś chce  zgromadzić cały fragment lokalnej kolekcji kart „Pierwsi Niepodlegli”, będzie zmuszony do śledzenia na bieżąco postępów kampanii i częstego odwiedzania  punktu dystrybucyjnego, mieszczącego się w centrum miasta.

Pełna lista wszystkich punktów dystrybucyjnych na terenie objętym kampanią pojawi się na stronie serwisu pierwsiniepodlegli.pl w połowie listopada br.

Comments are closed.
Social Network Integration by Acurax Social Media Branding Company
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Youtube